Létáme pouze malé balony- pro vaše pohodlí max. 6 až 8 osob.

AKCE 4190 Kč / osoba. V ceně: PIKNIK po letu, dárek na památku, GPS záznam trasy, FOTO z letu.

Průběh letu/otázky

path

Počasí

Potkáme se za hezkého počasí. Kontaktujeme vás den předem do 18 hod (v případě ranního letu) nebo do 12 hod v den večerního letu balonem. Domluvíme si přesné místo a čas setkání.

Seznámení

Vysvětlíme si průběh letu, všechna pravidla, bezpečnostní poučení a zodpovíme všechny vaše dotazy.

Příprava

Můžete se zůčastnit přípravy balonu, můžete pomoct s jeho nafouknutím a být u toho se vším všudy :)

Let Balonem

Trvá přibližně 1 hodinu, stačí vám pevná obuv a pohodné sportovní oblečení. V koši není zima, je vhodné si vzít oblečení jako při pohodné procházce v parku v daném ročním období. Samozřejme fotoaparát / mobil s sebou.

Slavnostní křest

Povýšíme vás do šlechtického stavu, proběhne oficiální křest a slavnostní přípitek sektem.

Návrat na místo setkání

Dovezeme vás na místo společného setkání.

Odpovídáme na částé otázky

Jak probíhá rezervace a potvrzení letu?

Vypsané termíny plánovaných letů naleznete v sekci "TERMÍNY LETŮ", zde si můžete předem vybrat a rezervovat ideální termín a místo letu. Budete potřebovat číslo letenky, jméno letícího a jeho přibližnou hmotnost. Případně nám kdykoliv zavolejte a spolu rezervujeme termín vašeho letu. Když se pak blíží váš rezervovaný termín, tak vás kontaktujeme den předem do 18 hod (v případě ranního letu) nebo do 12 hod v den večerního letu balonem. Domluvíme si přesné místo a čas setkání.

Mohou letět i děti?

Ano, doporučujeme alespoň 6 let. Běžně vozíme děti školního věku. Děti do 15 let mohou letět pouze se souhlasem rodičů.

Jak se mám obléct?

Oblékněte se jako na výlet do přírody – pevné boty a oblečení, u kterého nevadí možné ušpinění. Nahoře není větší zima než na zemi a ani tam nefouká, protože balón letí rychlostí větru.

Jak dlouho platí letenka?

Platnost letenky / dárkového poukazu je dva roky. Máme tedy dostatek času společně najít vhodný termín a taky počasí pro váš let.

Jsem za letu pojištěni?

Ano, celý průběh letu včetně všech pasažérů je pojištěn u pojišťovny Allianz. Rozsah pojistky je dán leteckými přepisy. Jsme nejlepší klienti pojišťovny, ještě nám nic nemuseli platit :)

Bojíte se výšky?

I já mám respekt, ale v balonu je to jiné. Odvezl jsem již několik tisíc lidí a ani jeden neměl žádný větší problém s výškou.

Je let bezpečný?

Ano. Statisticky je balónové létání nejbezpečnější forma létání i dopravy vůbec. Konstrukce balónu je velmi jednoduchá, vzlet i přistání balónu probíhají za velmi malých rychlostí. Balóny jdou do vzduchu pouze za klidného počasí. Na balónové létání se vztahují stejné bezpečnostní předpisy, kterými jsou vázány i velké letecké společnosti.

Jaké počasí je vhodné?

Vítr okolo 4m/s (cca 13-16 km/h), dobrá dohlednost, nesmí být déšť a termický vývoj počasí, bouřka nebo mlha. Uletíme v průměru 10 až 20 km.

Existuje věkové omezení?

Pro let balónem není stanovena žádná horní věková hranice. Lidé v důchodovém věku s námi létají běžně. Pokud si nejste jisti, konzultujte s námi konkrétní případy.

Můžu si vybrat místo startu?

Ano, pokud máte letenku na "Vyhlídkový let" tak si vyberete z vypsaných lokalit a termínů letů. Pokud máte "Let Romantik" nebo "Soukromý let Balonem", tak nám sdělíte vaši lokalitu a společně pak vymyslíme, kde by bylo nejlepší startovat a letět, podle aktuálního směru a rychlosti větru.

Kde přistaneme?

O směru letu rozhodují povětrnostní podmínky, přesné místo přistání vybere pilot až v průběhu letu dle aktuální situace a míst vhodných na přistání.

Mohu za letu fotografovat?

Určitě ano. Používání fotoaparátů, kamer a dalších přístrojů není u balónů nijak omezeno.

Pojištění a Certifikace

Společnost Balony Michel s.r.o. je držitelem všech dokumentů a certifikátů potřebných k provádění vyhlídkových letů na profesionální úrovni. Pilot i pozemní personál prochází pravidelným přezkušováním z odborné způsobilosti.

Vybrané reference klientů

Nádhera.Vévoda Janek úžasný člověk.Let byl nádherný,přistály jsme u Borohrádku.Až na Ty Komáři.Děkuji a srdečně zdraví Baron Rosťa z Dol. Moravy

Rostislav Král

Děkujeme za super zážitek, profesionální vzduchoplavbu a tak měkoučké přistání, které jsem si ani ve snu nepředstavovala. Všem můžeme jen doporučit :)

Jaroslava

Ahoj Honzo, ještě jednou chceme moc poděkovat jak Tobě, tak i Matějovi. Samotný let je jedna věc, ale Váš smysl pro humor, pozitivní naladění a profesionalita jsou hodnoty, které jednoznačně přidávají na kvalitě zážitku, který jsme si díky tomu maximálně užili. :-)

Baroni Pavla a Pavel z Hořiněvsi

Dnesni let CESKYM RAJEM naprosto super! Maximalni profesionalita, domluva a hlavne je to o tom, ze lidi z Balonuj.cz to bavi a to dela zabavu zabavou? Pro me velke prekvapeni. Nemam co dodat, zustante Honzo a Jirko usmevavi i nadale a at se vam dari. Myslim, ze se urcite jeste potkame, byla by skoda to neopakovat ?

Baron Martin

Ahoj Honzo, let balonem jsem dostal jako dárek. Bylo to pohádkové ráno, společně jsem vybalili balon a za chvíli jsme již letěli nad Českým Rájem. Celý let jsem vychutnával úžasné ticho a svobodu. Děkuji a srdečně zdraví Baron Petr z Ktové

Baron Petr z Ktové

Ideální počasí,milé chování a profesionalita balonáře Jana ,to vše je nevšední zážitek z našeho letu balonem.Můžeme všem doporučit tuto společnost a tímto jim přejeme mnoho zdaru při dalším létání.Baron Bohumil z Hrádku a baronka Alena z Hrádku

Manželé Brůžkovi

Krásný zážitek ??let balonem jsem dostala k narozeninám jako dárek, první let jsme uskutečnili už na podzim , ale bohužel foukal nám špatný vítr tak jsme museli přistát o něco drive. Neporučíme větru dešti tak to prostě někdy je . Jelikož Janko je správný chlap který svou práci nedělá pro peníze, ale je vidět ze ho to prostě baví ,a je to jeho vášní ,neváhal a kontaktoval nás na jaře s tím že si let zopakujeme ještě jednou?? ,tentokrát to vyšlo na jedničku ?super ještě jednou díky myslím že jsme se neviděli naposledy určitě všem doporučuji Lenka a Láďa

Lenka Zumrová

Super zážitek moc děkuji Honzíkovi i celému týmu.Čekala jsem rok a půl ale stálo to za to příští rok poletím znovu.Honziku zdravím Irča z Chrudimi

Irena Čertková

Moc dĕkujeme za krásný zážitek,kamarádský přístup,let byl nádherný a nezapomenutelný,určitĕ doporučuji všem,letĕli jsme při východu slunce nad Českým rájema a rozhidnĕ to stojí to za to.A náš pilot taky nemĕl chybu,ostatnĕ jako vše,celý let,přistání,piknik na louce vše na 1.Takže ještĕ jednou moc díky.Baronka Lenka a baron Martin ze Sedmihorek

Lenka Procházková

Bylo to …. SUPER… moc děkujeme, i za to, že jsme si víc než rok počkali na správné letové podmínky a nic neuspěchali, a bylo to opravdu bezpečné a nádherné a jenoduše fajn. Prostě - kdo si počká, ten se dočká - nevšedního zážitku i toho všeho okolo. DĚKUJEME!!!! Baroni Tatranka, Kačka, Peťa, Paja a Ivča z Mníší (Hukvaldy)

Ivana Náplavová

Chtěl jsem Vám touto cestou poděkovat za milý, vstřícný přístup, korektní jednání a hezké zážitky. Takto lidsky jednat se zákazníky, vycházet jim vstříc a udělat všechno pro jejich spokojenost, to bylo opravdu pohlazení. Těším se na další lety

Honza, Drahany

Ahoj Honzo, děkujeme za krásný zážitek. Moc jsme se těšili a i když díky větru to bylo napínavé, jestli vůbec poletíme, tak to vyšlo naprosto úžasně! Všichni jsme si to moc užili. Děkujeme za profesionální let a bezpečné přistání! Bylo to super!

Baroni Hanka a Pavlové z Mackova

Ze začátku to bylo trochu napětí, měla jsem strach, ale když se balon vznesl do vzduchu, tak ze mne vše spadlo. Jsem moc ráda, že jsme to zažili celá rodina společně. Můžeme vřele doporučit, je to dechberoucí zážitek.

Baronka Jana z Pardubic

Vše proběhlo v naprosté pohodě!!! Unikátní zážitek být u všeho, od samého začátku až do konce. Rozbalení balonu, příprava na vzlet, po přistání vyfouknutí balonu a jeho zabalení!!! Díky za profesionální a vstřícný přístup!!! Doporučuji všem vyznavačům jedinečných zážitků!!! Baron Jiří ze Žamberka

Baron Jiří ze Žamberka

Ahoj Vévodo z Grygova, děkuji ti za sobotní let. Dlouho jsem se těšil na tenhle zážitek a předčil mé očekávání. Přeji mnoho krásných letů a bezpečných přistání.

Baron Luděk z Vamberku

Vsechno bylo hezké. Přístup vévody Janka byl velmi milý. Letěli jsme z Hradce Králové. Přistáli jsme poblíž Hrádku. Není co vytknout. Bylo to profesionálně zvládnuté.

Baronka Jana a baron Marek z Hrádku

Veliká spokojenost,obrovzký zážite,k,suprové jednání.Lrásný klidný let s měkkým přistáním.Užili jsme si to.Všem doporučujeme.

Blecha Martin

Vážený pane Vévodo Jáne, trochu nám trvalo strávit neskutečný zážitek a prohlédnout všechny fotografie a s nimi znovu vychutnat kouzelný zážitek ze vzduchoplavby nad Českým rájem v Tvé příjemné společnosti. Dáme si to asi ještě jednou, tentokrát po ránu. Děkují a zdraví Tě Baronka Božena a Baron Eda z Mackova.

Eduard Daniel

Historie balonového létání

Vznést se vysoko do oblak bylo odjakživa touhou každého člověka. Bratři Montgolfiérové, výrobci papíru, si už v 18. století uvědomili, že některé plyny jsou lehčí než vzduch a že by se jimi dal naplnit sáček z papíru, který by mohl vylétnout vzhůru. Zobrazit více

Všeobecné obchodní podmínky

Zobrazit více